wyszukiwanie zaawansowane

Organizacja czasu wolnegoOrganizacja czasu wolnego

Kiedy jesteśmy w szkole, podczas zajęć lekcyjnych patrzymy przez okno i widząc piękną pogodę, zastanawiamy sie co możemy robić po szkole. Przychodzi nam wiele pomysłów do głowy: pojscie na boisko, posluchanie ulubionej muzyki, wypad do miasta. Pomysłów nie ma konca… Lecz pojawia sie pytanie. Czy rzeczywiscie z naszym wolnym czasem mozemy robic co nam sie zywnie podoba? Tutaj moje zdanie jest podzielone.
Według mnie osoby marnujace czas poprzez ślęczenie non-stop przy komputerze nie postepuja zbyt madrze. Przeciez zamiast patrzeć na kawalek plastiku nie dajacy nam zadnych kozysci, mozemy wybrac sie na swieze powietrze, pojsc do swojego przyjaciela i porozmawiac z nim. Przeciez juz nawet nudny spacer z rodzicami, jest lepszy od „gnicia” w domu.
Jesli z jakis przyczyn nie mozesz wyjsc z domu i snujesz sie z kąta w kąt to juz lepsze od tego jest spedzenie czasu na naukę. Tutaj wielu moim rówieśnikom ten pomysl moze sie nie spodobac. Wiem jak to jest siadasz przy biurku i nie wiesz od czego zaczac, a najlepszym wyjsciem z sytuacji jest nawet nie zaczynac. Lecz wydaje mi się ze jest to napewno lepsze zagospodarowanie czasu, niz ogladanie telewizji czy granie w nic nie dajace gry komputerowe, ale jak kazdy wie, nie mozemy popadac z jednej skrajnosci w druga.
Według mnie osoby, ktore spedzaja swoj wolny czas, jedynie na naukę postepuja zle. Oczywiscie sadze iz takie osoby moga zajsc w swojej przyszlosci bardzo wysoko, ale czy jest dobrym postepowaniem to, ze one nie znajduja ani minuty czasu na przyjemnosci? Nie sadze… Chyba kazdy człowiek jest stworzony po to, aby cieszyc sie zyciem, nie tylko po to zeby pracowac.
Ci ludzie w trakcie szkoly nie patrza ze smutna mina przez okno, nie wyczekuja dzwonka na koniec lekcji. Oni mysla „czego ja jeszcze musze sie pouczyc”.
Sądzę, iż nasz wolny czas musi byc zagospodarowany wlasciwie, bo inaczej stuprocentowo nie wykorzystamy naszego cudownego zycia.

Organizacja Czasu Wolnego
Organizacja Czasu Wolnego
Organizacja Czasu Wolnego

Organizacja Czasu Wolnego

  • Data: Lipiec 23, 2012
  • Komentarzy: 0
  • Skomentuj

KOMENTARZE

Brak komentarzy

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


dziewięć × 1 =