wyszukiwanie zaawansowane

Pretty Woman- recenzja filmuPretty Woman- recenzja filmu

Film ,,Pretty Woman” został wyprodukowany w 1990 roku w USA. Reżyserem tej komedii romantycznej jest Garry Marshall, a scenarzystą Jonathan F. Lawton. Jest to współczesna bajka o kopciuszku. Opowiada o rodzącym się uczuciu między biznesmenem Edwardem, w tą rolę wcielił się Richard Gere, a prostytutką Vivian, którą zagrała Julia Roberts. Był to film, który stał się wielkim przebojem kinowym na całym świecie. Przyniósł producentom milionowe zyski. Za rolę tytułową w tej produkcji Julia Roberts otrzymała nagrodę Oscara.
Ona – spontaniczna i energiczna osoba. Kobieta o złotym sercu. On – rozsądny, bogaty biznesmen pochłonięty pracą. Spotykają się na Bouleverd w Hollywood. Edward ma propozycję dla Vivian, by dotrzymywała mu przez tydzień towarzystwa. Kobieta zgadz się na kuszącą propozycję.
Przez ten okres oboje uczą siębardzo wiele od siebie. edward uczy towarzyszkę dobrych manier i pokazuje jej świat biznesu. Ona natomiast budzi w nim ukrytą spontaniczność. Oboje, pod wpływem przebywania w swojej obecności, uczą się czegoś nowego w życiu.
Jednak umówiony tydzień się kończy. Wydaje się, że już nigdy się nie spotkają. Lecz przez ten krótki okres budziło się w nich uczucie miłości. Zakochują się w sobie do szaleństwa. Tworzą udany związek dwojga kochających się ludzi.
,,Pretty Woman” należy do gatunku komedii romantycznych, która pokazuje, że dla prawdziwej miłości nie ma żadnych barier. Ujawnia takżę, jaki może nas spotkać odmienny los. Jest bardzo pięknym i ciekawie zrobionym filmem. Moim zdaniem można go zaliczyć do grona jednych z najlepszych komedii ropmantycznych. Do filmu przyciąga również plejada wspaniałych aktorów, którzy równie cudownie odegrali swoje role. Film bardzo wciąga. Jedt od początku do końca doskonale zrobionym dziełem.

Pretty Woman- Recenzja Filmu
Pretty Woman- Recenzja Filmu
Pretty Woman- Recenzja Filmu

Pretty Woman- Recenzja Filmu

  • Data: Czerwiec 26, 2012
  • Komentarzy: 0
  • Skomentuj

KOMENTARZE

Brak komentarzy

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


1 + = dziewięć