wyszukiwanie zaawansowane

Recenzja książki Pamiętnik narkomankiRecenzja książki Pamiętnik narkomanki

„Poszłam na moje pierwsze w życiu wagary. Ja wzorowa uczennica i córka (…) Weszłam do kawiarni gdzie było dużo młodych ludzi, niewiele starszych ode mnie (…) Do mojego stolika dosiadło się dwóch chłopców (…) Spytali co tu robię i tak zaczęliśmy rozmawiać. Jeden z nich to Filip, długo przyglądał mi się, w końcu spytał czy chcę iść z nim w pewne miejsce (…) Weszliśmy do pewnego mieszkania (…) Wziął moją rękę i podwinął rękaw. Bałam się bardzo, ale ciekawość była silniejsza ode mnie. „Pierwsza Komunia” usłyszałam czyjś głos (…) Jestem narkomanką nawet przed sobą muszę się do tego przyznać (…) A przecież zaczęło się od zabawy, głupiej dziecinnej ciekawości…”
Tak zaczyna się nałóg Barbary Rosiek, autorki a zarazem głównej bohaterki „Pamiętnika Narkomanki”. Książka opiera się na autentycznych wydarzeniach dziewczyny, dziś już kobiety, która przeszła przez piekło uzależnień i której – jako jednej z nielicznych – udało się przezwyciężyć nałóg. Historia Basi, mówi nam o przeżyciach i problemach jakie niosą ze sobą narkotyki. Jej słowa potrafią przemówić do czytelnika, aby nie wpadł w ten bezlitosny nałóg. Czytając tą książkę bardzo poruszyły mnie losy bohaterki. Ukazuje ona uczucia jak i stosunki narkomanów do świata w którym żyją normalni beznałogowi ludzie. Pokazuje również swoją wolę walki jak i ciężką drogę, aby osiągnąć swój cel.
Treść książki jest napisana językiem takim jaki używamy na co dzień, dzięki czemu czytelnikowi jest bardzo łatwo i przyjemnie czytać tą fascynującą opowieść. Historia Basi nie przedstawia świata „usłanego różami” czyli pięknego i kolorowego, lecz całkiem inne oblicze rzeczywistości pełnej smutku i cierpień. Dzięki temu czytelnik, może uzyskać nowe poglądy w stosunku do narkomanów. Zrozumieją dzięki tej książce, że narkoman nie jest tylko bezduszną istotą myślącą tylko o sobie.
Ogółem podsumowując „Pamiętnik Narkomanki” jest to książka mówiąca o współczesnym życiu z którym spotykamy się codziennie. Powieść polecam szczególnie młodzieży gimnazjalnej i licealnej gdzie bardzo łatwo jest im się zetknąć z nałogiem.

Recenzja Książki Pamiętnik Narkomanki
Recenzja Książki Pamiętnik Narkomanki
Recenzja Książki Pamiętnik Narkomanki

Recenzja Książki Pamiętnik Narkomanki

  • Data: Czerwiec 23, 2012
  • Komentarzy: 0
  • Skomentuj

KOMENTARZE

Brak komentarzy

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


8 × = czterdzieści