wyszukiwanie zaawansowane

Recenzja spektaklu- sen nocy letniejRecenzja spektaklu- sen nocy letniej

„Sen nocy letniej” jest wystawiany w Teatrze Narodowym. Komedia Shakespeare’a swoją ponadczasową fabułą zainspirowała reżysera Jerzego Grzegorzewskiego do przedstawienia tej sztuki w sposób bardziej zbliżony do współczesności.
Scenografia stworzona przez reżysera ,choć dosyć monotonna wydała mi sie godna zainteresowania.Większość jej elementów odbiegało znacznie od klasycznego, szesnastowiecznego klimatu tej sztuki. Nadawało jej to z pewnością ciekawości.

Recenzja Spektaklu- Sen Nocy Letniej

Kostiumy zaprojektowała Barbara Hanicka. Ubrania jakie miała na sobie obsada w głównym akcie były bardzo współczesne ,co podkreślało ponadczasowy charakter problematyki tej sztuki.

Recenzja Spektaklu- Sen Nocy Letniej

Oprawę muzyczną uważam za nieciekawą i mało wyrazistą. Muzyka nie odgrywała większej roli w spektaklu,a faktem jest,że w dużym stopniu wpływa ona na emocje widza.

Recenzja Spektaklu- Sen Nocy Letniej

Grę aktorską oceniam na raczej średnio udaną. Dobrze dobrano obsade do ról Pigwy,Spója,Spodka,Dudy,Ryjka i Zdechlaka. Uważam ,że te komiczne role aktorzy odegrali naprawdę świetnie,rozbawiając widownie do łez . Jednak pozostała obsada aktorska nie wyróżniała się według mnie niczym szczególnym. Dużym minusem tego spektaklu było niejasne przedstawienie fabuły przez reżysera. Osobie ,która nie czytała dzieła Shakespeare’a z pewnością trudno byłoby zrozumieć do końca treść przedstawienia.
Problematyka „Snu nocy letniej” jest ponadczasowa,ponieważ tematem sztuki jest miłość.Daje to możliwość przedstawienia tej komedii w na różne sposoby.

Recenzja Spektaklu- Sen Nocy Letniej

Jednak mimo ciekawej interpretacji dzieła przez reżysera,spektakl uważam średnio udany.

  • Data: Czerwiec 26, 2012
  • Komentarzy: 0
  • Skomentuj

KOMENTARZE

Brak komentarzy

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


pięć + 5 =