wyszukiwanie zaawansowane

Spektakl Scrooge- krótki opisSpektakl Scrooge- krótki opis

Dnia 11 stycznia, około godziny 8 wyjechaliśmy z klasa VI d i z paniami wychowawczyniami do Teatru Muzycznego w Gdyni na sztukę pt. „Scrooge”. Głównym wątkiem spektaklu, były obchody Świąt Bożego Narodzenia. Większość ludzi obchodziła je bardzo radośnie, cieszyli się na myśl o „pierwszej gwiazdce”, jednak był tez jeden człowiek- Enebezer Scrooge, dla którego Świeta były jedynie strata czasu jak i pieniędzy.

Spektakl Scrooge- Krótki Opis

Gdy przyjechaliśmy do „świątyni sztuki” to oddaliśmy kurtki do szatni i czekaliśmy aż wejdziemy na widownie. Gdy już weszliśmy na sale, a następnie usiedliśmy na swoich miejscach wtedy zauważyłem pod sceną kanał dla orkiestry, która przygotowywała się do występu.

Spektakl Scrooge- Krótki Opis

Na początku spektaklu, na opuszczonej kurtynie został wyświetlony napis „scrooge”, który bardzo mi się podobał, bo był bardzo nietypowy. W sztuce były przedstawione budynki XIX wiecznego miasta. Aktorki były ubrane w skromne suknie dobrane stosownie do epoki, mężczyźni natomiast w długie płaszcze i garnitury.

Spektakl Scrooge- Krótki Opis

Na pochwałę zasługuje również scenografia, która była bardzo dokładnie wykonana, nadawała odpowiedni, nastrój do każdej sceny i bardzo często się zmieniała. Bardzo podobała mi się też gra aktorów, gdyż doskonale wcielili się w postacie, które odgrywali i wspaniale przekazywali swoje emocje widzom. Artyści również bardzo dobrze śpiewali, i mimo to ze był to teatr muzyczny, osobiście wolałbym, żeby w tej sztuce miało miejsce więcej normalnych dialogów, sadze że wówczas tekst byłby przystępniejszy dla widza. Aktorzy byli również bardzo dobrze przygotowani przez choreografa, gdyż potrafili doskonale połączyć zarówno śpiew, jak i dopracowany do perfekcji układ taneczny. Do każdej sceny było dodane specjalne oświetlenie, tworzące nastrój pasujący do odgrywanej wówczas akcji. Do najlepszych efektów specjalnych zalicza się: przejście ducha minionych Świąt przez lustro, zapadnięcie się zjawy przez zapadnie sceniczną, burza i dym.

Spektakl Scrooge- Krótki Opis

W obsadzie wystąpili: andzrej Śledz, jako tytułowy Scrooge

  • Data: Lipiec 3, 2012
  • Komentarzy: 0
  • Skomentuj

KOMENTARZE

Brak komentarzy

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 + siedem =