wyszukiwanie zaawansowane

Ważne wydarzenia historyczne PolskiWażne wydarzenia historyczne Polski

Wiele ważnych wydarzeń historycznych, a także postaci jest upamiętniona różny sposób. Są to znaki przeszłości, którymi mogą być pomniki, utwory literackie, pieśni, a nawet defilady. W życiu codziennym spotykamy takich znaków wiele, jednak nie zwracamy na nich uwagi, bo po co mielibyśmy zauważyć jakiś posąg z kamienia ? Dlaczego mielibyśmy czytać utwory literackie czy wybrać się do muzeum, lub na defiladę ? To właśnie dzięki tym wszystkim znakom nie zapominamy o wydarzeniach, które zmieniły bieg historii.
Po pierwsze najczęstszym i najmniej zauważalnym upamiętnieniem są pomniki i groby. Przechodzimy koło nich wiele razy, nawet codziennie i nie zwracamy na nie najmniejszej uwagi, choć tak naprawdę dzięki nim pamiętamy o tych wszystkich ważnych wydarzeniach z naszej historii. To właśnie te monumenty nie pozwalają nam zapomnieć o naszych rodakach tworzących historię.
Z kolei wiele o historii można dowiedzieć się z pieśni i utworów literackich. Ważne wydarzenia dla Polski są upamiętnione w naszym narodowym hymnie ,,Mazurku Dąbrowskiego” a także z innych utworów literackie takich jak ,,Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, czy też ,,Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.
Po trzecie czyny ludzi, którzy pamiętają o zasługach jakie zrobili dla nas żołnierze w czasach trudnych dla naszego kraju, oddają im cześć przy różnego rodzaju świętach składając kwiaty w miejscach upamiętnienia danego wydarzenia. Dzięki temu gestowi pamiętamy o tych ważnych wydarzeniach.
Moim zdaniem czyny polskich żołnierzy trwają w naszej pamięci dzięki tym symbolicznym gestom, monumentom czy też utworom literackim. To one przypominają nam o okolicznościach, które miały wpływ na dzieje naszej ojczyzny. Chodź codziennie nie zwracamy na nie uwagi,a miejsca upamiętniające traktujemy jak każde inne to i tak każdy z nas wie, że dana książka, lub pomnik przypominają o wydarzeniach ważnych dla naszego kraju.

Ważne Wydarzenia Historyczne Polski
Ważne Wydarzenia Historyczne Polski
Ważne Wydarzenia Historyczne Polski

Ważne Wydarzenia Historyczne Polski

  • Data: Lipiec 19, 2012
  • Komentarzy: 0
  • Skomentuj

KOMENTARZE

Brak komentarzy

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


8 − = pięć